5 zalet grawerowania laserowego
Grawerunek nadaje przedmiotom indywidualnego charakteru. Kiedyś tego typu znakowanie wykonać można było wyłącznie mechanicznie. Dziś, dzięki technologii laserowej, możliwe jest uzyskanie bardzo szczegółowego grawerunku na różnych rodzajach powierzchni.
Jak działa grawerowanie laserowe?
Maszyna do grawerowania przy pomocy lasera przypomina nieco drukarkę. Podłączona do komputera, pozwala na naniesienie dowolnego wzoru na wybrany materiał. Następnie promień lasera zdziera jego warstwę w wyznaczonych miejscach. Grawerowanie laserem to nowoczesna technologia, której największe zalety to m.in.:
- wysoka precyzja;
- szybkość wykonywania wzorów;
- czyste i ostre krawędzie grawerunku;
- możliwość produkcji seryjnej;
- bezpieczeństwo materiału i pracownika.
Grawerowanie laserowe to bezdotykowa metoda obróbki materiałów. Wykonane w ten sposób oznaczenie jest niezwykle trwałe i odporne na ścieranie.
Zastosowanie grawerowania laserowego
Grawerowanie laserem jest niezwykle uniwersalne i pozwala na obróbkę różnorodnych materiałów. Choć kojarzone jest głównie z oznaczeniem wyrobów metalowych, jego zastosowanie jest o wiele szersze. Przy pomocy lasera można grawerować materiały takie jak np.:
- drewno;
- szkło;
- tworzywa sztuczne;
- wyroby skórzane;
- tekturę i papier.
To tylko jedne z wielu powierzchni, w przypadku których warto zdecydować się na obróbkę laserową. Znajduje ona szerokie zastosowanie w wielu branżach - od motoryzacyjnej, po upominkową. Warto jednak pamiętać, że nie każdy materiał można potraktować tą metodą. Jeśli decydujesz się na grawerowanie laserowe przedmiotów, wybierz firmę, która ma doświadczenie w stosowaniu tej technologii. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie nie tylko sprawnie, ale też w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa.