Główne zalety blistrów zaginanych
Blistry zaginane to proste i popularne opakowania. Są wykorzystywane w wielu różnych branżach, z uwagi na swoje wyjątkowe zalety. Można w nie zapakować zabawki, artykuły budowlane i elektroniczne, leki oraz wiele innych produktów. Poznaj ich zalety i sprawdź, gdzie na ogół są stosowane!
Najważniejsze zalety blistrów zaginanych
Blistry zaginane cechuje prosta konstrukcja. Charakteryzują je dwie lub trzy zagięte krawędzie, w które wsuwa się kartonik. Zabezpiecza on zawartość przed wypadnięciem, może być dodatkowo nośnikiem informacji o producencie czy produkcie. Kartonik ten jest również w wielu przypadkach przymocowany do reszty opakowania za pomocą zszywek.
Blistry zaginane mają szerokie zastosowanie. Są chętnie wykorzystywane do zapakowania:
- artykułów chemii gospodarczej,
- akcesoriów elektrycznych,
- akcesoriów komputerowych,
- akcesoriów biurowych,
- akcesoriów samochodowych,
- zabawek,
- soczewek kontaktowych,
- kosmetyków,
- niektórych leków,
- akcesoriów kosmetycznych,
- monet i artykułów kolekcjonerskich.
Co ważne, blistry te są wytwarzane w różnych kształtach oraz wymiarach. Dzięki temu łatwo wybrać odpowiedni model dla danego produktu.
Co jeszcze przemawia za korzystaniem z blisterów zaginanych?
Wśród zalet blistrów zaginanych można również wymienić ich prostą budowę. Be je trwale zamknąć nie trzeba używać specjalistycznych narzędzi. Ich otwarcie jest równie łatwe. Pozwalają one na zaprezentowanie całego produktu, są trwałe i odporne na uszkodzenia.
Opakowanie to stwarza znaczne możliwości marketingowe. Można je dopasować do wymogów procesu produkcji i promocji danego przedsiębiorstwa. Na kartoniku zwykle zamieszcza się cenne informacje, które mogą wpłynąć na decyzje zakupowe nabywców.