Blistry zgrzewane a zaginane. Porównanie
Opakowania typu blister są bardzo popularne. Mają wiele form, są szeroko stosowane w wielu branżach. Doskonale sprawdza się do pakowania drobnych akcesoriów i narzędzi, kosmetyków oraz maszynek do golenia. Można je dopasować do kształtu produktu, są estetyczne i higieniczne. Sprawdź, czy poszczególne ich rodzaje różnią się między sobą!
Charakterystyka blisterów zgrzewanych
Blistry zgrzewane cechują się przede wszystkim tym, że w całości wykonane są z tworzywa sztucznego. Element dopasowany do zapakowanego produktu na stałe połączony jest z tylną ścianą blistra. Zapewnia to solidne i szczelne zabezpieczenie zawartości, gdyż krawędzie opakowania są zgrzewane na stałe. By je otworzyć, zwykle trzeba użyć nożyczek lub innych narzędzi.
Nasze blistry typu zgrzewanego stosowane są przede wszystkim:
- w handlu samoobsługowym droższych produktów,
- w przypadku drobnej elektroniki,
- do pakowania noży i przyborów kuchennych,
- do pakowania akcesoriów kosmetycznych,
- do zabezpieczenia figurek oraz przedmiotów kolekcjonerskich.
Blistry zgrzewane zapobiegają dotykaniu towaru i jego zabrudzeniu. Można je dostosować do kształtu produktu, co zwiększa efektywność opakowania.
Czym cechują się blistry zaginane?
Blistry te są łatwiejsze w obsłudze, nie trzeba ich uszkadzać, by dostać się do produktu. Mają na ogół specjalne zagięcie na trzech obrzeżach, dzięki czemu można w nie wsunąć kartonik. Może on być zszyty z elementem z tworzywa, co zapobiega przypadkowemu wysunięciu się podkładki.
Ten typ opakowania wykonuje się z folii PVC lub PET. Dzięki specyficznej budowie w blistry te można swobodnie pakować wybrane towary. Nie wymagają stosowania urządzenia do zgrzewania, które jest niezbędne w przypadku modeli zgrzewanych.